Koltuk Nasıl Temizlenir

Koltuk Nasıl Silinir, Koltuk Silmek İçin Hangi Deterjan ?

Sizlere özellikle ev hanımlarımızın Evdeki koltuk ve yataklarını nasıl sileceklerini bilememeleri, yanlış temizleme yöntemleri ve hangi deterjanı kullanmaları gerektiğini bilmemeleri konusundaki bazı forumlarda yazdıklarını paylaşalım:

* Annem beyaz kalıp sabunla ve havluyla siliyor. Ama tam anlamı ile sonuç aldığımızı söyleyemem.
* Ben elimin dayanacağı sıcaklıkta su ve arap sabunuyla silip, arkasından yumuşatıcılı ve deterjanlı soğuk suyla siliyorum ve fazla suyu da makine ile çekiyorum, nerdeyse başaracağım diyorum, ama illa leke hafiften kalıyor.
* Arkadaşlar koltuk ve çekyatlarımı sildim, domestos ve kirçözle gerçekten güzel çıkartıyor. Ancak hafiften koltuk yüzeyinde hafif tüyleşmeler oluyor bu seferde :(
* Bayanlar, kirçöz ve biraz deterjan güzel temizliyor bende denedim ancak içindeki kimyasal maddeler ve şampuanlar ne yazık ki kumaşın rengini de alıyor ve zamanla yıpranmaya neden oluyor bilginize.
* Şu sıralar en cok zorlandığım konu, koltuk temizliği. Bildiğim temizleme yöntemleri işe yaramıyor. Cidden başa çıkamıyorum, yeter artık !
* Benimde sandalyelerim çok açık renkli ve sürekli lekeleniyor. Daha 3 hafta oldu sileli, ancak yine battı ya. Bende en son çare KOSLA deterjan aldım, onla siliyorum. Koltuğu da sandalyelerimi de iyide çıkarıyor diyebilirim ( çok kullanırsan tabi ). Fakat şimdiden şişe yarılandı. Bu hafta tekrar sileceğim, umarım biter.
* Benden de bir öneri, ılık yarım kova suya yarım şişe amonyak, biraz deterjan ve bir avucu doldurmayacak kadar arapsabunu ile deneyin. % 100 olmasa da nispeten başarı sağladığımı söyleyebilirim.

İşte gördünüz ve okudunuz sevgili ev hanımları... Kendi imkanlarınızla yapmaya kalktığınızda koltuk temizleme yöntemleri maalesef tam anlamıyla iyi sonuçlanmıyor. Her seferinde komşunuza koltuk nasıl silinir, koltuk nasıl temizlenir, koltuk temizleme yöntemleri farklı mı, koltuk silmek için hangi deterjan veya kimyasal gerekli gibi sorular sorarsınız. Sizlere aşağıda sizleri bir nebze de olsa bu konuda aydınlatacak bilgiler sunacağız ( Ancak bu ciddi bir iştir ve alanında uzman koltuk yıkama firmaları tarafından yapılması tavsiyemizdir ). Yine de sizlere naçizane tavsiyemiz şudur ki: Marketlerden aldıınız kimyasalları lütfen kullanmayın... Sebebi ise zemin üzerine döktüğünüz bu kuvvetli kiyasalları, sadece sildiğinizden, silme işlemi sonrasında zeminde kalan leke ve kimyasalın kuruması sonrası, daha da ciddi KALICI LEKELERE sahip olacaksınız :( Bunun yaşanmaması için, hemen işlem sonrası için çok kuvvetli vakum aleti gerekmektedir ;)
 

Evde Koltuk Nasıl Temizlenir, En iyi Temizleme Yöntemleri

Koltuk, kanepe, sandalye veya çekyatları yerinde temizlemeniz gerekiyorsa, öncelikle döşeme kumaşın üzerini elektrik süpürgesiyle emdirmeniz gerekir. Her bölgesine ulaşabilmek için, elektrik süpürgenizin uygun ağızlıklarını kullanın. Koltuk veya benzeri döşemeleri kuru olarak fırçalamak, genelde tozu dağıtmaktan ve daha çok işlemesine neden olmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Koltuktaki tozları elektrik süpürgesi ile aldıktan sonra, su ve ağartıcı içermeyen deterjan karışımını bir beze veya kağıt havluya emdiriniz ve kumaşı siliniz. Silme işlemi esnasında, en az düzeyde su kullanımına dikkat edin. Olası bir kuruma sorununun ve koltuk döşemesinin nemli kalmasının önüne geçecektir. Kurumanın hızlandırılması için elektrik süpürgesi ile vakumlayın. Silme işleminde renklerin solmayacağından ya da başka türlü bir zarar gelmeyeceğinden emin olmak için koltuk, kanepe veya sandalye ve çekyatlarınızın az görünen küçük bir yerinde test yapmanız faydalı olacaktır. Temizleme yöntemleri aslında neredeyse aynıdır. Deterjanlar da çok farklılık göstermez. Koltuk kılıfları için ise, kumaş talimatında yıkama yapılabilir denilmiş ise, renklere göre ayırdıktan sonra yıkama işlemini yapabilirsiniz. Yıkama işleminden önce fermuar ve çıtçıtları kapatmayı unutmayınız. Elde yıkama yapacaksanız, her zaman ılık su kullanın. Koltuk kılıfını suya sokmadan önce sabun veya deterjanın tamamen çözülmüş olması oldukça önemli. Koltuk kılıfını deterjan içeren su ile fazla çitilemeden, nazikçe yıkayın sonra iyice durulamaya dikkat ediniz. Tüm bu yazdıklarımıza rağmen, yine de bu işi layığı ile yapan profesyonel ve de güven veren bir koltuk yıkama firması tercih edilmelidir. Bizlere duyduğunuz güven neticesinde 1999 dan beri, temizleme yöntemleri konusunda kusursuz şekilde, siz Istanbul halkına yıllardır sorunsuz hizmet veriyoruz. Koltuk yıkama istanbul firmaları içerisinde daima ilk tercih olduk. Temizlik ev hanımları için önemli bir sorundur, ancak her işi de kendilerinin yapmalarını beklemek biraz abartı olacaktır. Deterjanlarımız organik bazlıdır. Sizlere koltuk temizleme yöntemleri konusunda bilgilerimizi paylaştık, gerisi siz ev hanımlarına kalmış diyoruz.koltuk_yikama